Застосування тандира


Тандири - це глиняні вироби, і основа нашої продукції-шамотна глина. Це натуральна, природна глина, здатна витримувати значні перепади температури, забезпечуючи в той же час рівномірний розподіл тепла. Всередині можна приліпити коржі, а також розташувати різні аксесуари: шампура, гаки, сітки. Їжа готується від тепловіддачі стін, тепло надходить опосередковано, м'яко, як повинно бути в тандирі. У ньому можна приготувати м'ясні, овочеві, рибні страви, плов, коржі. Виключено підгоряння, зберігається соковитість страви через скорочений часу температурного впливу і оптимального термічного режиму в будь-якій точці всередині тандира.
Перший розпал - важливо плавно піднімати температуру в тандирі


Перед початком зніміть велику кришку, ковпак і відкрийте піддавали. -Загрузіте сухі дрова в тандир, приблизно на 1/3 його об'єму, піддавали відкрийте. -Після розпалювання цих дров, дайте їм прогоріти до вугілля. Тепер ви можете підкидати дрова, заповнивши його на 2/3 обсягу, разом з нижчого рівня вугіллям. Це дасть стінок тандира плавно набирати температуру, не завдаючи йому великих розривів. Такий розпал може відбуватися 40 - 60 хвилин.


-Коли тандир набере потрібну температуру, його стіни зсередини стануть білими. Колишня кіптява на стінках тандиру зникне. Якщо необхідно підняти температуру стінок, підкладайте ще дрова або деревне вугілля. Перед приготуванням, приберіть вугілля з тандира, використовуючи лопатку і кочергу, (ви можете прибрати все вугілля, або залишити трохи на дні.
Тандир готовий до роботи!
-Закладивайте шампура або опускайте сітку з блюдом, велика кришка, ковпак і піддавали повинні бути закриті. Засікайте потрібне вам час і насолоджуйтеся спілкуванням з вашими друзями, поки тандир готує для вас дуже смачні страви.


Процесі охолодження. Після закінчення приготування закрийте велику кришку, ковпак і піддавали. Тандир має товсті керамічні стінки, тому процес охолодження може зайняти кілька годин.

Важливі деталі розпалювання - тріщини Будь-тандир, будь-якої якості і виробника - при запалюванні покривається трещінамі.За рахунок цих тріщин тандир буде "дихати" . Завдяки металевого каркаса з тандира нічого не трапиться, його функціональність не пострадает.Чтоби тріщини були максимально непомітними, необхідно при першому розжиге температуру в тандирі піднімати максимально плавно. Тріщини можуть бути дрібними і короткими, а можуть довгими, що проходять через весь тандир. Це термошви, при нагріванні їх буде більше, при охолодженні практично непомітно.Звичайне розпалювання тандира
Завантажте сухі дрова, приблизно на 2/3 його об'єму, перевірте що піддавали відкрито. Розпаліть дрова і за допомогою кришки - піддувала внизу тандира, відрегулюйте плавну подачу повітря в тандир для плавного горіння. Намагайтеся, щоб дрова горіли в тандирі і прогрівали його не надто швидко. Краще, якщо нагрівання відбувається близько 40 - 60 хвилин спокійного горіння. Коли тандир набере робочу температуру, його стіни зсередини стануть білими, вся кіптява зі стінок зникне. Зазвичай для цього вистачає одного завантаження дров (2/3 обсягу тандиру), але, якщо необхідно підняти температуру стінок, підкладайте ще дрова або деревне вугілля. Перед приготуванням переконайтеся, що не залишилося поза догоревшей дров. За допомогою совка і кочерги частково можна звільнити тандир від вугілля, або нічого не прибирати, або накрити вугілля жароотсекателем.
Робимо закладку продуктів, закриваємо піддавали, верхню велику кришку і ковпак. Після приготування, що не гасити тандир примусово. Дайте йому охолонути самостійно!
Розпалювання тандира в зимову пору року
Для приготування в тандирі взимку, при низьких температурах, необхідно спочатку прогріти стінки тандира, як при першому розжиге, використовуючи плавну завантаження дровами, а потім, не чекаючи охолодження, зробити звичайний розпал, завантаживши тандир дровами на 2/3. Слідуючи цьому правилу Ваш тандир прослужити довгі роки.